Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 497 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

Jak narazie bardziej odpowiadaja mi starsze filmy Hitchcocka, ( np Psychoza zupelnie mi sie nie podobala). Chyba niewiele osob mysli podobnie.

Angelique_92

Psychoza mi się podobała ale jeszcze bardziej Zawrót głowy z kolei kompletnie nie przypadło mi do gustu Okno na podwórze ... dzisiaj kończę M jak Morderstwo ..

SzymonS1

Ja chyba w jego filmach bardziej cenie dobra intryge, kryminalne watki. ( Starsza pani znika, Nieznajomi z pociagu - naprawde chyba najlepsze) Wydaje mi sie, ze filmy ktore dawniej przerazaly widza dzis troche sie zestarzaly (ale to tylko moje subiektywne zdanie). Wyjatkiem sa Ptaki ale to chyba przede wszystkim sentyment z lat dziecinstwa ;)

Strarsza pani znika naprawde polecam :) Lepszy niz wiele wspolczesnych filmow o tej tematyce.

Angelique_92

Bardzo zaciekawiła mnie fabuła Nieznajomych, ale w sieci nie ma polskiego lektora (przynajmniej nie znalazłem) za Ptaki się jeszcze nie zabrałem bo z kolei tu fabuła mnie odstrasza (nie cierpię horrorów) u mnie punktacja wygląda następująco na dzień dzisiejszy:
Zawrót głowy 8-
Psychoza 7
Szał 7
Północ-północny zachód 6,5
M jak morderstwo 5,5
Okno na podwórze 3

SzymonS1

Czemu okno na podworze tak slabo?
A Szal wart polecenia? Trzyma w napieciu?

Angelique_92

Okno na podwórze nisko u mnie ponieważ jak dla mnie kompletnie nic się w nim nie działo (to by mój pierwszy film Alfreda) oglądałem go z mottem "w filmach Hitcha na początku jest trzęsienie ziemi a potem.. " a tu niespodzianka .. zero napięcia i akcja niestety w końcówce do bólu przewidywalna ... z kolei Szał to film z lat 70-tych trochę inny klimat, ale mamy tu akurat to co ja lubię czyli motyw seryjnego mordercy, ciekawa intryga z niesłusznie podejrzanym głównym bohaterem co wiemy już na początku filmu, przyjemnie się ogląda, zakończenie dość oryginalne i brytyjski klimat w tle ... spokojnie mogę polecić.

SzymonS1

O to rzeczywiscie tez cos dla mnie :) musze obejrzec. Jezeli chodzi o to motto to szczerze mowiac nie pasuje mi wcale do jego filmow. Byc moze za jego czasow te filmy wzbudzaly o wiele wieksze napiecie a my jestesmy przyzwyczajeni juz do troche innego kina. Ale mimo uplywu czasu Hitchcock i tak trzyma poziom, to trzeba mu przyznac ;)

Angelique_92

Nie orientujesz się może gdzie mogę obejrzeć Nieznajomych z pociągu z polskim lektorem? już od dawna zabierałem się za ten film ale niestety jakoś nie mogłem znalezć wersji która mi odpowiadała .. a u ciebie jak wygląda obecna punktacja filmów Alfreda które oglądałaś ?

SzymonS1


Ptaki - 8
Psychoza - 5
Zawrót głowy - 7
Nieznajomi z pociągu - 9
Rebeka - 8
Starsza pani znika - 9 ( moze cie zniechecic bo dlugo sie rozkreca ale mi sie to akurat podobalo, na poczatku bardziej przypomina komedie.)

SzymonS1

chomik ma ten film z lektorem

Angelique_92

Rozumiem że Starsza pani i Nieznajomi prowadzą .. muszę się zabrać za to ..

SzymonS1

Oczywiscie nie gwarantuje, ze ci sie spodoba :)

Angelique_92

No już jestem po seansie "Nieznajomych ..

SzymonS1

I jak ? :) Mam nadzieje ze nie zalujesz czasu poswieconego na ten film ;)

Angelique_92

Żałować nie żałuję, ale jestem zaskoczony bo czytając opis myślałem że oni po prostu wymienią się zbrodniami, a to przecież nie było tak ... tak naprawdę to Bruno zawarł układ sam ze sobą ..

SzymonS1

Tez tak na poczatku myslalam, ale i tak dobrze mi sie ogladalo ten film.

Angelique_92

A przed Nieznajomymi oglądałem Starszą panią ale niestety obejrzałem tylko do momentu gdy okazało się że zniknęła tej dziewczynie, ona się obudziła a jej towarzysze z pociągu zaprzeczają że widzieli tą panią .. dokończę wkrótce, mam nadzieję że jakaś przewrotna intryga tam jednak jest bo akcja dzieje się wolno ..

SzymonS1

Wszyscy pisza o wolno rozwijajacej sie akcji. Ale mi akurat to nie przeszkadzalo, bo lubie takie klimaty.

Angelique_92

Ja też wolę gdy akcja toczy się powoli, ale tam były też komiczne momenty jak np. kibice a w nich Bruno który patrzy na Guya a wszyscy dookoła raz w prawo, raz w lewo za piłką, no strzelanina na karuzeli ..

Angelique_92

Jak dla mnie najlepsze filmy Hitchcocka to te które nakręcił na przedziale lat 1954-1960, wśród nich spokojnie z 4-5 arcydzieła kinematografii. Ze starszych w sumie zachwycił mnie tylko 39 Steps

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones