Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

Dlaczego ten pan dostał tak malo nagród? Szczerze mówiąc nie wiem o żadnej, jeśli ktoś uzupelni moją wiedzę będę wdzięczny. Dla mnie to conajmniej dziwne niedorzeczne i bezsensowne.

Leon_B_Fink

znalazłem informacje świadczące że otrzymał jakieś nagrody, niestety do oscarów był tylko nominowany, jedną z nagród był złoty glob dla najlepszego show telewizyjnego "Alfred Hitchcock Przedstawia", dostał też nagrodę NBR za "Topaz" i kilka złotych laurow za najlepszego producenta/reżysera. To wszystko jednak bardzo mało jak na ponadczasowego arcymistrza kina

Leon_B_Fink

Tu masz pełną listę nagród Hitchcocka http://imdb.com/name/nm0000033/awards

Amorette

wiem, ale przyznasz ze to malutko

Leon_B_Fink

Jedyną dużą nagrodą o jakiej słyszałem była Nagroda im. Irvinga G. Thalberga. Wręcza się ją co kilka lat podczas ceremonii wręczanie Oscarów. Hitchcock, za życia, ogólnie nie był zbyt lubiany przez krytyków. Przykład - "Zawrót wielu". Większość fanów twórczości Hitchcocka ma go w ulubionych, a w latach 50, przyjął on się z ostrą krytyką.

Outsiderem nie był, ale dopiero po jego śmierci, w pełno doceniono jego talent - sporo jego filmów jest na wysokich rankingach internetowych i branżowych. Czyli i krytyka zaczęła go cenić. Może ludzie muszą dojrzeć do dobrego kina ?

Nagrody, np. Oscary są oczywiście ważne, ale nie są one wyznacznikiem wielkości reżysera. Wielu dobrych twórców nie dostało nagród, a ich dzieła pamiętamy do dziś. Czego nie można powiedzieć o wielu słabych filmach, które z niewiadomych przyczyn były obsypywane nagrodami.

Philip

Rebeka zgarnela wprawdzie oscara za najlepszy film roku ale nagrode odbieral pewnie producent ;/

Dr_Grape

rebeka oskara za najlepszy film? moge prosić jakiś link potwierdzajacy te wiadomość, wydaje mi sie conajmniej mało prawdopodobna

Leon_B_Fink

zwracam honor, słucsznie, rebeka dostala oskara za najlepszy film, tylko dlaczego nikt o tym nic nie wiem? dlaczego na stronie rebeki nie ma o tym wzmianki ????

Leon_B_Fink

Pewnie byla zanim zaczelo sie to zamieszanie z nagrodami... Ale to chyba jeden z tych filmow, ktory zgarnal nagrode za najlepszy film roku i zadnego innego oskara.

Dr_Grape

sorry, jeszcze za zdjecia ;) a tytul najlepszego rezysera zgarnal mu sprzed nosa John Ford za "Grona gniewu"

Leon_B_Fink

może mało nagród dostał ponieważ w tym samym czasie niektórzy byli lepsi od niego. on sam był zajebisty ale nie najlepszy. zrobił mase filmów - liczy się jednak jakość a nie ilość. inną sprawą może być to że po prostu się na nim nie poznali. Tarantino też dużo nagród(tych z AAF) nie zbiera, tak samo oscara nie dostał Leon Zawodowiec - chyba jednak niektórzy byli od nich jeszcze lepsi(nikomu nic nie ujmując).

MysterMister

ale proszę, nie porównuj hitchcocka do bessona jeśli masz choćby znikome pojęcie o kinematografii.


poza tym , czy możesz mi powiedzieć kogo masz na myśli mówiąc "niektórzy byli lepsi od niego"?

Leon_B_Fink

powiedziałem "może" na początku zdania więc czytaj uważnie... iże może byli lepsi Ci którzy w tym czasie nagrody zdobywali. a hitchcocka do bessona nie porównałem tylko napisałem że jego najlepszy film (jakim jest "Leon") oscara też nie dostał

MysterMister

czytam uważnie i wyraźnie widzę, napisałeś:

może dostał mało nagród

ponieważ w tym samym czasieniektórzy byli lepsi od niego


nie napisałes może byli lepsi tylko moze dostal malo nagród- więc ty pisz poprawnie składniowo , a nie przyczepiaj się ze ktoś dokładnie czyta

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MysterMister

bo potrafię czytać ? a ty nie potrafisz pisać ?


no cóż bywa i tak a komentarze świadczą o nas samych więc nie zgłaszam twojego do usunięcia

pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MysterMister

cieszysz się ? pokaz jak bardzo

Leon_B_Fink

Sir Alfred dość pogardliwie traktował takie nagrody jak Oscar, a reżyserów takich jak Ford, czy Capra ( choć nigdy nie wymienił ich z nazwiska) pogardliwie nazywał "zbieraczami Oscarów".
Hitchcock tworzył filmy przede wszystkim dla widzów, nie bacząc na krytykę, która nie dażyła go zbyt dużym szacunkiem.
Hitchcock zawsze bardziej był ceniony w Europie, amerykańska publiczność nie rozumiała niektórych scen jego filmów, na suspens reagując śmiechem. W wersjach amerykańskich Hitchcock te sceny wycinał.
Ale wytłumaczenia dlaczego nigdy nie dostal statuetki Oscara dla najlepszego reżysera udzielić nie potrafię.
Jak wspomniałem był ceniony w Europie, jednak tutejsi krytycy uważali jego filmy za czysto rozrywkowe, a takie wtedy nagród nie dostawały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones