Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

Świetny...ale

użytkownik usunięty

Świetny reżyser, moim zdaniem top3 zasłużone, aczkolwiek jego filmy jako trhillery są żałosne na dzisiejsze standardy. Nie trzymają w napięciu i są zrobione w zabawny sposób. 3 filmy się tylko nie zestarzały - Psychoza (Nr1) Zawrót głowy i Ptaki. Jedyne mocne obrazy Hitchcocka. 9/10

użytkownik usunięty

Widziałeś wszystkie? Jego filmy mają klimat (niemal wszystkie ,które widziałem). Polecam zgłebić temat ,bo pleciesz farmazony.
ps. akurat "Vertigo" zestarzało sie cholernie.

Nie uważam żeby Północ Północny Zachód nie przetrwał próby czasu.
Film idealnie poskładany i dużo lepszy niż większość dzisiejszych thrillerów.

bartekcz92

Okno na podwórze też się nie zestarzało. Najlepszy dowód, że dzisiejsi twórcy dreszczowców (weźmy na przykład Niepokój) garściami czerpią z Hitchcocka. Dobrze, że przynajmniej mają wzór godny naśladowania :)

użytkownik usunięty
lew890

Okno się totalnie zestarzało, teraz ten film jest niczym komedia. Widziałem 12 filmów Hitchcocka.

Proponuję zobaczyć "Marnie" i "Niewłaściwy człowiek". Nie powiesz mi ze te filmy się zestarzały.

kingjames7

elias dlaczego wszędzie sie chwalisz ile widziałeś filmów ,myślisz że zrobisz na kimś wrażenie ?

lotr_2

Dokładnie. Jeśli obejrzałeś 1000000000 filmów to nie musisz być od razu znawcą kina. Ja to nazywam kinowym analfabetyzmem wtórnym :P

PS. Okno na podwórze wg mnie jest dalej świetnym filmem. Weź poprawkę na sprzętem jakim się wtedy robiło filmy.

zlatannedved

co takiego w oknie na podwórze się zestarzało real ego?

użytkownik usunięty
lotr_2

Jak to co? :) Wszystko, widziałeś ten film? Chyba nie. Realizacja stoi na żałosnym poziomie, to nie jest dreszczowiec lecz film animowany dla 6-latków.

elias mówisz tak mając Hitchcocka w pierwszej trójce reżyserów ."realizacja stoi na żałosnym poziomie "-mógłbyś rozwinąć tę wypowiedź
a no i nie widziałem w tym filmie nic animowanego ,znowu nie wiem o co Ci chodzi .
Mnie osobiście wciągnęła i główna intryga i poboczne wątki (np "pani samotne serce".A i film trzyma w napięciu mimo upływu lat (np.w scenie kiedy przerażony przykuty do wózka Stewart czeka na nadejście morderczego sąsiada )
oczywiście moment kiedy Stewart spada z okna trochę się postarzał(ale to jedna jedyna scena ) ale za 50 lat to i efekty we Władcy Pierścieni będą przestarzałe

Nawet jeśli niektóre jego filmy się zestarzały, to co z tego? I tak są
genialne. Spójrzcie tylko na dzisiejsze thrillery - ile planów, jakie
scenografie, efekty, montaż, a mimo wszystko są słabiutkie.
A Hitchcock potrzebował tylko dobrego scenariusza i jednego planu, aby
stworzyć arcydzieło.
pozdrawiam :P

Toodles

Śmieszny to jest jedynie komentarz założyciela tematy. Filmy Hitchcocka nadal są świetnie, a to właśnie współczesne thrillery i horrory są śmieszne, głupie i beznadziejne.

shady_88

Ta postać nie może być prawdziwa. On nie istnieje. To musi być zwykły prowokator. Mówię o Real_Ego vel Eliasie.

Sam jesteś żałosny

użytkownik usunięty
kingjames7

Marnie się nie zestarzał? TO GNIOT! Żałosny film zresztą jak wszystkie pozostałe Hitcha, prócz Ptaków i Psychozy.

skoro tylko 2 filmy ci się podobały to czemu uważasz że to reżyser na top 3?

lotr_2

elias ty jesteś żałosny ,jeśli miałbyś jakieś pojecie o kinie to nie pisałbyś źle o filmach tak zasłużonego reżysera

"Żałosny". I kto to mówi...

użytkownik usunięty
Toodles

Przykład PÓŁNOC ...:

1. Bajka dla dzieci
2. Wyprowadzają Cary Granta na sztywno w pierwszej scenie z hotelu (boże co za idiotyzm)
3. Scena w windzie gdy Cary Grant kiwa głową do matki (to przecież komedia)
4. Pościg autem - śmiech na sali


można by tak wymieniać i wymieniać, ktoś powiedział Marnie.

Marnie? Bohaterka próbuje ukraść coś z sejfu i ręka jej drży, to ma być kino?!

Okno na podwórze - ostatnia scena, cyka aparatem i gość nie widzi, po chwili widzi i tak zyskuje na czasie wielki pseudo aktor Stewart. Nie dość, że słabo wyreżyserowana scena to na dodatek cholernie śmieszna i żałosna.

"wielki pseudo aktor Stewart."chłopie kompletnie zielonego pojęcia o aktorstwie nie masz skoro tak wysoko cenisz np wahlberga ,który miał dobrą role w infiltracji a tak to był kiepski w filmie max payne i zdarzeniu ,nawet jeżeli w tym Strzelcu zagrał fantastycznie (tego filmu nie widziałem ale parę osób wychwala jego role )to daje dwie dobre role a tak to cała masa wpadek. Mark nigdy nie będzie gwiazdą tego formatu co Stewart za swoich najlepszych czasów .
acha i powiedz mi dlaczego masz Hitchcocka w top 3

lotr_2

aha*

użytkownik usunięty

A ja mam dwa pytania do ciebie.
Pierwsze: czemu miałeś w ulubionych "Vertigo" i "Północ północny zachód"?
Drugie: czemu oceniłeś niedawno chyba z 5 filmów Hitcha (wszystkie na 8) po czym te votki skasowałeś.(tak samo było z Kubrickiem, miałeś ocenionego "Barrego Lyndona" ,"Lolite" "Doktora.." i kilka innych.
Pominę wstawkę ze Stewartem ,którego też miałeś w ulubionych:)
Mój komunikat na koniec:
Kończ waść wstydu oszczędź, poważnie.

użytkownik usunięty

Ponieważ gdy mam zamiar oglądać film w ciągu najbliższego dnia to oceniam go z góry, niestety nie obejrzałem jednak ponieważ stwierdziłem że nie warto czasu na gnioty. Północą byłem zauroczony "chwilowo", obejrzałem po roku i stwierdzam że to po prostu lekkie kino familijne, zresztą jak wszystkie filmy Hitcha prawie. Wahlberg to bdb aktor i jest o wiele lepszy niż Stewart :)

użytkownik usunięty

Ciekawe.. Skoro byłeś przekonany ,że to gnioty to dlaczego wystawiłeś im po 8 gwiazdek.
"Wahlberg to bdb aktor i jest o wiele lepszy niż Stewart :)"
:)

"Ponieważ gdy mam zamiar oglądać film w ciągu najbliższego dnia to oceniam go z góry"- co to ty oceniasz filmy zanim je obejrzysz ??!!Chłopie już nic nie pisz bo jesteś pośmiewiskiem tego portalu ,często jak siedzą u mnie kumple to czytamy twoje posty i mamy radochę..;)

użytkownik usunięty
lotr_2

Nie ma to jak rozmowa ze snobami :) Oczywiście po obejrzeniu filmu ocenę zmieniam na taką jaką zasługuje lub ewentualnie zostawiam (bingo!)

użytkownik usunięty

Jasne, jasne.

użytkownik usunięty

Elias (real_ego) to się wydaje niewyobrażalne, twój debilizm nie zna granic.

A co do Hitchcocka to postać wybitna i zasłużona dla kina.

użytkownik usunięty

Stewart marnym aktorem ? Filmy Hitchcocka są żałosne ?! Wreszcie, jak można oceniać filmy, których się nie oglądało ? (!!!)

Jesteś kopalnią absurdów Elias.



nie podzielam tej opinii... szanuję Twoje zdanie, ale się z nim nie mogę zgodzić...
moim zdaniem to zawsze będzie klasyka...
świetne i doskonałe kino nie ma prawa się zestarzeć nigdy....
a do takiego właśnie rodzaju kina zaliczam WSZYSTKIE filmy tego genialnego reżysera
jak to dobrze, że je stworzył i że możemy nadal je oglądać
:)

hm skoro jego filmy to takie gnioty, to czemu na początku stwierdzasz ze to świetny reżyser? Świetny reżyser z samymi gniotami w dorobku? ;d zaprzeczasz sam sobie

chester1112

to normalne u tego użytkownika

użytkownik usunięty
Knaga

Przecież samo krytykowanie Mistrza jest zabawne!

no - w sumie: FAKT! :D nic dodać, nic ująć :)))

http://www.filmweb.pl/film/Okno+na+podw%C3%B3rze-1954-1324/discussion/Rewelacja! ,1205541

Jeden z najlepszych thrillerów jakie widział ;)

użytkownik usunięty
Il_cattivo

przecież film może być żałosny i rewelacyjny.. nie wiedziałeś??

podbijam żeby kompromitacja założyciela tematu nie miała końca

"Ponieważ gdy mam zamiar oglądać film w ciągu najbliższego dnia to oceniam go z góry" Dziękuję za poprawienie humoru ;)

FU3G0

hehehe żałosny koleś z tego real ego

lotr12345

Elias jak zawsze w formie.

podbijam

użytkownik usunięty
lotr12345

po co?

użytkownik usunięty

up

Żałosne? Co Ty gadasz? Przecież, nie jeden współczesny Thriller a jeszcze bardziej kryminał mógłby pozazdrościć fabuły. Wiadomo, że technika jaką wtedy miała do dyspozycji Hitchcock nie dawała mu możliwości, którymi operuje się teraz. Ale klimat w tych filmach jest nie powtarzalny. I nie zaprzeczysz że Psychoza trzyma w napięciu.

użytkownik usunięty
goslawa25

Ok ok, wiem dlaczego to zrobiłaś. Ale płakać nie będę ;-)

Oj chyba nie zakumałam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones