PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1320}

Ptaki

The Birds
7,5 92 937
ocen
7,5 10 1 92937
7,3 36
ocen krytyków
Ptaki
powrót do forum filmu Ptaki

Nie mogę obecnie doszukać się żadnych pozytywnych walorów w tym filmie poza nazwiskiem reżysera, no może pewien klimat starych filmów, a potrafię docenić dobre kino. Efekty specjalne na obecne czasy mizerne, ptaki już nie straszą (chyba że niektórych młodych widzów), a w ogóle nie ma wytłumaczenia dlaczego miałyby napadać na ludzi. Napięcie obecnie w tym filmie jest wg. mnie też mizerne, może jedynie zaciekawienie, a doszukiwanie się ukrytych znaczeń jest po prostu śmieszne, no i niedociągnięcia w montażu.

ocenił(a) film na 5
worldstrongestman

Nie pisałem, że końcówka jest słaba, wręcz przeciwnie. W kolejnej odpowiedzi napisałem:
"Zakończenie jest akurat wg. mnie na plus, bohaterowie odchodzą - ptaki pozostają, pozostawiając grozę sytuacji".
Zgadzam się z "boolion", że w przeciwieństwie Psychoza i Zawrót głowy wytrzymuje próbę czasu.

ocenił(a) film na 4
worldstrongestman

Mnie w ogóle nie trzymał w napięciu, a wręcz znudził. Nie oczekiwałem krwawej łaźni, ale thriller okrzyknięty arcydziełem powinien wbijać widza w fotel od początku do końca. Wybitne aktorstwo, świetne zdjęcia i klimat kina tamtych lat to jedyne atuty tego filmu.

ocenił(a) film na 7
bardzo_niedobry_ludz

Ale gdzie i przez kogo został okrzyknięty arcydziełem?

ocenił(a) film na 4
worldstrongestman

A choćby przez wielu Forumowiczów Filmwebu :P Zresztą zawsze był uważany za klasyk gatunku przez znawców :P

ocenił(a) film na 10
bardzo_niedobry_ludz

"Ptaki" są uznawane za klasyk dlatego, że jako pierwsze pokazały efekty specjalne tego typu. Ja też nie przepadam za tym filmem, a efekty dzisiaj jedynie śmieszą, więc odkładając sentymenty na bok, jest to dla mnie jeden ze słabszych filmów Hitchocka. Ale wiesz jak to jest z prekursorami. Szanować wypada.

marrekf

Ja się zgadzam dziś sobie właczyłem i dla mnie nudny tylko gadaja i gadają nie dotrwałem do końca.

marrekf

30 lat temu robił w porty oglądając ten film. Teraz dorwał trochę internetu i po tylu latach teksty - ee bieda, lipny montaż, sztuczne ptaki. Żałosne

ocenił(a) film na 5
marrekf

O! Wreszcie nie jestem sam!

marrekf

Tak samo mi się jakoś nie podoba przed chwilą przypomniałem i d...przez większość fimu nudyy siedzą najpierw w barze potem w domu a ptaki sobie czekają aż wyjdą z domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones