PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5527}

Intryga rodzinna

Family Plot
6,9 2 704
oceny
6,9 10 1 2704
6,3 6
ocen krytyków
Intryga rodzinna
powrót do forum filmu Intryga rodzinna

Ostatni film mistrza

ocenił(a) film na 10

Hmm sam nie wiem; Hitchcock obok Kurbicka i Spielberga to dla mnie Sw Trojca. Przyznam ze jestem zwolennikiem jego tworczosci ale jakos ostatni film mistrza musze przyznac mnie srodze rozczarowal. Rozumiem jak bardzo Hitch byl podekscytowany tematem filmu a mianowicie dwoch ostatecznie krzyzujacych sie watkow dwoch par calkowicie sobie obcych. OK? ale własnie to co łaczy te dwie pary czyli sedno fabuły jest bardzo kiepskie według mnie i nie trzyma tak w napieciu jak przy innych wysmakowanych filmach mistrza. Moze wybrzedzam ale chyba moge bo od Hitchcocka mozna bylo wymagac wiecej. Family Pliot jest filmem na pewno dobrym i zadowoli kazdego ale daleko mu do poprzednich arcydzien nie wspominajac Vertigo czy Psycho.

użytkownik usunięty
Yetino

W sumie zgadzam się w tym, że nie widać tu ręki Hitcha, choć jego cień - owszem ;) I faktycznie, jego najlepsze dokonania stoją znacznie wyżej od Intrygi.
Natomiast, tak jak piszesz, film jest dobry i do obejrzenia dla rozrywki fajny. Tym razem nie ma gwiazdorskiej obsady, widać też zmiany obyczajowe, jakie zaszły w porównaniu z realiami arcydzieł. Jest np. mowa o tym, że facet jest za bardzo zmęczony, żeby wykazać się w sypialni, albo dialog, w którym mówi do bohaterki, że ta ma ponętny tyłek. Takie coś byłoby niemożliwe w czasach Okna na podwórze, Ptaków, czy nawet Vertigo. Cóż, największe napięcie psychologiczne Hitch osiągał sugerując, nie zaś opowiadając sprośności ;)
Ale - taki film na pożegnanie kariery jest OK, wstydu nie ma :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones